top of page

Hakkımızda

   KobiKoç, uzun yıllar kurumsal firmalarda üst düzey yönetici olarak çalışmış daha sonra  kendi işletmelerini kurmuş, yönetmiş ve başarılı bir şekilde elden çıkartmış profesyonellerin kurduğu bir  İşletme Koçluğu platformudur. Her işletme koçu ayrı bir işletmedir. 

 

   Bizler, kurumsal firmalarda edindiğimiz tecrübe ve iş yapma kültürünü pratikte de uygulamış profesyoneller olarak size hizmet veriyoruz. Sizlerle aynı dili konuşuyoruz. Bazen konuşmamıza bile gerek kalmadan anlaşabiliyoruz. Sizinle benzer sorunlar yaşamış ve birçok sorunu çözmüş kişileriz. İçinde yaşadığımız, dalgalı, belirsiz ve karmaşık dünyada sorunlara beraber gögüs geriyoruz. Yaşam kalitenizi arttırmak, kendinize zaman ayırmanızı sağlamak, sürdürülebilir bir işletme yaratmanız için çalışıyoruz.

KobiKoç İşletme Koçları;

Kendini işine adamıştır,

Ketumdur,

Kendini sürekli geliştirir, 

Hem pratik hem de teorik altyapısı çok güçlüdür,

Dinlemesini bilir,

İşinizi size öğretmez.

DÜŞÜNCE YAPIMIZ

   Dalgalanma, Belirsizlik, Karmaşa ve Y Kuşağı Dünyasında İşletmeler:

 

   Özellikle Soğuk Savaş döneminin bitmesinden itibaren dünya artık öngörülemez bir zaman dilimi içinde. Gerek uluslararası ilişkiler gerekse de ülkelerin kendi içindeki ilişkiler sürekli bir dönüşüm içinde. Bilişim dünyasının çok hızlı değişmesi, dünyanın her yerinden insanların birbiriyle sürekli iletişim halinde olması, çalışan ve çalışma kabiliyetine sahip nüfusun Y kuşağı olması, herhangi bir bilginin saniyeler içerisinde önümüzde olması geleneksel şirket yapılarını zorluyor. Şirketler alışık oldukları çalışma ortamını artık bulamıyorlar. Şirketlerin artık yeni ortamda iş yapmayı öğrenmesi gerekiyor. 

   Siyasetin, ticaretin, yaşam tarzlarının, sınırların, uygarlıkların ve düşünce biçimlerinin hızla değiştiği bu dönemde şirketler, dalgalanmalara, belirsizliğe, karmaşaya rağmen ayakta kalmak zorundalar. İşletme sahiplerinin zaten büyük bir kısmının günlük işler içinde boğulduğu "İşletme körlüğü"nün önlerini görmeyi zorlaştırdığı bir gerçek. İşletme sahiplerinin çoğunun yalnız kaldığı ve değişen dünyayı hissettiği ancak anlamlandıramadığı, ayak uyduramadığı da bir gerçek. İşletme koçluğu işte tam bu noktada işletme sahiplerinin yanında yer alıyor. Dünyayı takip eden, işi bu olan takip ettiği yeni dünyanın yeni dinamiklerini çalıştığı işletmelere uygulamaya çalışan İşletme koçları, çalıştığı işletmelere kendini adayarak bu zor dönemden geçmenize yardımcı olur.

Misyonumuz:

 • Profesyonel yönetici ve tecrübeli girişimciler ile işletme sahiplerini bir araya getirmek.

 • İşletmelerin, serbest piyasaya uygun yapılanmasını ve sürdürülebilir birer işletme haline gelmesini sağlamak.

 • Tecrübeli ve sürekli kendilerini yenileyen İşletme Koçları sayesinde işletme sahiplerinin "İşletme Körlüğü" yaşamasını engellemek.

 • İşletmelerde kuşak geçişini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmek. Yeni kuşağın işletmeye ve iş hayatına uyumunu sağlamak. 

 • İşletme sahiplerinin iş hayatı ve özel hayatı arasında denge sağlamalarına yardımcı olmak.

 • Belirsizlik, karmaşa ve dalgalanma halindeki dünya konjüktürüne işletme ve işletme sahiplerinin uyumunu sağlamak.

Vizyonumuz:

 • İşletmelerimizin ve işletme sahiplerimizin serbest piyasa ekonomisinin prensiplerine uygun düşünmelerini ve çalışmalarını ve bu amaca uygun araçları sağlamak.

 • Ülkemizde serbest piyasa ekonomisinin daha sağlıklı bir şekilde uygulanmasına destek olmak.

 • İşletmelerimizin kuşak geçişlerinde sorun yaşamamalarını sağlamak, bu sayede ülkemizdeki işletme israfına son vermek.

 • Ülkemizin evrensel standartlarda bir yaşam, işletme yönetimi, ekonomi, çevre duyarlılığı, eğitim ve insan haklarına sahip olmasına katkıda bulunmak. Ülke insanlarımızın evrensel birer İŞ İNSANI olmalarına destek olmak. 

Değerlerimiz:

 • İlerleme

 • Öğrenme

 • Mesleki İşbirliği

 • Sürdürülebilirlik

 • Dinlemek

 • Müşteri Memnuniyeti

 • Vizyon

Bizimle çalışmak için kısa bir test yapmanızı rica ediyoruz:

 1. Kendimi geliştirmeye zaman ayırıyorum.

 2. İşletmemin sadece bugünü ile değil geleceği ile ilgili de düşüncelerim var.

 3. Bilgi, tecrübe ve profesyonelliğe saygı duyuyorum. Bunun için gerekli kaynağı ayırmaya hazırım.

 4. Açık ve dürüst bir iletişim stilim vardır.

 5. İşletme Koçu ile birlikte belirlenecek hedefler ve planlar doğrultusunda çalışma yapmak için gerekli zamanı ayırırım.

 6. İşletme Koçluğu hizmetinden ve kendi şirketimden beklentilerim gerçekçi olmalıdır.

 7. İşletmemde kuşak geçişi yapacaksam bunun için gerekli olan anlayışa sahibim.

 8. Üniversite mezunuyum.

 9. Herhangi bir yabancı dil biliyorum.

 10. Dergi, gazete, kitap okuyor işimle ilgili seminer, fuar ve toplantılara katılıyorum.

Not: Her soruyu 5 üzerinden cevaplayınız. Sorulara hiç katılmıyorsanız 1 tamamen katılıyorsanız 5 puan veriniz. 30 puan üzeri puanlama yapan girişimcilerimizle çalışmak için can atıyoruz.

bottom of page