top of page

İşletme Koçluğu

İşletme Koçluğu Nedir?

      İşletme Koçluğu, birlikte çalışılan işletme sahibinin ve/veya işletmenin kendine uygun bir hedef belirlemesine bilgi ve deneyim ile destek olunan sistemli bir çalışmadır. Belirlenen hedeflere ulaşılmasında işletme sahibi ile dünya çapında kabul gören bir sistem kullanılarak birlikte çalışılır. İşletme Koçluğunun ana hedefi, işletme sahibinin yaptığı işe ve hayatına değer katmaktır.

İşletme Koçu Kimdir?

   İşletme Koçu olmak tam bir hayat ve iş deneyimi gerektirir. İşletme Koçu, uzun yıllar kurumsal şirketlerde üst düzey görev yapmış kişidir. Bir İşletme Koçu, iş hayatında sadece profesyonel olarak çalışmakla kalmamış, kendi işletmesini kurmuş, yönetmiş ve başarılı bir şekilde elden çıkarmış kişidir. Sizinle aynı dili konuşur çünkü aynı sorunlarla uğraşmış ve üstesinden gelmiştir.

İşletme Koçluğu Sistemi nedir?

   İşletme Koçu, ilgili eğitimden geçip sertifikasını almaya hak kazandığı bir sistemi kullanarak işletme sahiplerine hizmet verir. Her işletme ve işletme sahibi farklı yapılara ve kişiliklere sahiptir. Temel değerleri farklıdır. Bu yüzden İşletme Koçu, sistemini uygularken her işletme için farklı düşünür. Sistem başlıkları şu şekildedir:

 

Stratejik Planlama ve Uygulama

İnsan Kıymetleri

Finansal Yönetim

Pazarlama

Satış Taktikleri

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Liderlik

Çalışma Sistemimiz Nasıl?

   Koçluk sistemi, yüz yüze çalışmaya dayanan bir çalışma yöntemine sahiptir. Koç, ilgili kişi veya kişilerle bir çalışmada yaklaşık 3 saat çalışır. Çalışmalar, işletme içinde, Kobi ve Koç ofisinde veya belirlenen başka bir alanda yapılır. Koçlarımızla ay içerisinde 1,2,3 veya 4 kez çalışırsınız. Sözleşmemiz öncelikle 12 çalışma içindir. İşletme sahibi en fazla 6 ay içerisinde bu çalışma sayısını tamamlamalıdır. 12 çalışmadan sonra karşılıklı verim alındığı takdirde istenildiği kadar süre uzatımı yapılabilir.

 

bottom of page